wtorek, 19 kwietnia 2016

Haftowana taśma z niemieckim napisem

Wczoraj w moim sklepie pojawiła się stara haftowana taśma z niemieckim napisem ... Takie taśmy - zazdrostki kiedyś były obowiązkowe w szafkach kuchennych, w bieliźniarkach .. teraz nawet nie pamiętamy ,że były specjalne szafy z przeznaczeniem do przechowywania bielizny stołowej, pościeli... wracając do taśmy - piękna, stara, upływ czasu spowodował ,że nabrała głębokiego koloru ecru ... do tego delikatny niebieski haft ...  Napis w wolnym tłumaczeniu oznacza ,że dobrą gospodynię poznać po dobrze uporządkowanej pościeli.
Taśma prawdopodobnie pochodzi z przełomu XIX i XX wieku,  ma co najmniej 100 lat !
Dzisiaj nie wytrzymałam i musiałam zobaczyć jak wygląda "we własnym środowisku"  ! Oto jak prezentuje się w kuchni ...
 

2 komentarze:

 1. :)) nie pomyliłam się myśląc o Pani kuchni bajeczna. Taśma idealnie wpasowała się w jej klimat. Mam szarfę,w sumie to może kokardę, którą wyszyłam lata temu, kolejną znalazłam na starociach. Ten haft tak precyzyjny, że chociażby nie było potrzebne bądź nie wiem do czego służyło ale właśnie dla tej precyzyjnej pracy kupuje
  pozdrawiam z drugiego końca
  Ala
  PS. Przeczytałam mojemu Złośliwemu Stworzeniu fragment maila od Pani:)))) Szkoda, że Go Pani nie widziała. Co prawda zrobiłam to z pełną ......może jest szansa za jeszcze większe skupienie się na wykończeniu kuchni:)))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Czego sie nie robi dla osiągnięcia sukcesu ;)) Przy okazja - uroczo Pani nazywa męża ;)))) I dziękuję za miłe słowa o mojej kuchni !

  OdpowiedzUsuń